fbpx

Корисно знати

А чи правильно Ви перете у своїй пральній машині автомат?

А чи правильно Ви перете у своїй пральній машині автомат?

Правила прання текстильних виробів, не зважаючи на те , що вони є частиною нашого повсякденного життя – це доволі відповідальна справа.

Через повторюваність дій, іноді ми забуваємо про певні правила, які можуть оптимізувати процеси прання на кожному етапі: від сортування до належного обслуговування пральної машини. Ось кілька порад, які допоможуть вам освоїти мистецтво прання до досконалості.

Сортування речей для прання 

Перший етап – сортування перед завантаженням барабана дуже важливий, для кінцевого результату прання. Дотримуйтесь наведених нижче порад.

Сортування речей перед пранням

  1. При сортуванні білизни зверніть увагу не тільки на кольори, але і на тип тканини. Речі повинні бути розділені на білі, кольорові і чорні, тому що навіть при пранні на низьких температурах є ймовірність того, що речі пофарбуються. Другим критерієм при сортуванні є тип тканин – розділяйте білизну залежно від типу волокна на природні,штучні і синтетичні,оскільки рекомендації для їх прання різноманітні. Хорошим рішенням є кошик з кількома відсіками для білизни,які полегшують сортування.
  2. Завжди дотримуйтесь інструкції виробника,прихованих у символах на етикетці,вшитих в одязі, якщо який-небудь одяг не має етикетки, поводьтесь з ним дуже обережно.
  3. Захистіть одяг від пошкоджень. Перед пранням ретельно перевірте кишені, застебніть блискавки та розстебніть ґудзики,позв’язуйте стрічки та шнурки і не перевантажуйте барабан пральної машини. Одяг особливо вразливий до механічних пошкоджень,можна покласти в спеціальні мішки для прання одягу.
  4. Також зверніть увагу на стан вашого одягу перед тим, як його помістити в пральну машину. Бюстгальтери в поганому стані [ в яких випадають кісточки] ,можуть пошкодити ,як одяг так і пральну машину.

Завантаження барабана пральної машини

Правильно посортований одяг – це перший крок у мистецтві досконалого прання. Наступним кроком є правильне завантаження барабана пральної машини. Пам’ятайте ,що не слід повністю заповнювати барабан.

Перезавантаження  пральної машинки

Залишок вільного місця, щоб одяг міг вільно обертатися в пральній машині, є обов’язковим для ефективного прання.

Залежно від типу тканин,ми повинні залишити достатньо місця в пральній машині. Бавовняні тканини потребують найменше простору, який буде відповідати ширині руки, вставленої над білизною. Синтетичні тканини повинні займати не більше 40–60% барабана, а делікатні 20–25%.

Вибір прального засобу

Для прання всіх типів тканин радимо застосовувати рідкі миючі засоби, вони легко розчиняються в воді та добре виполіскуються.

Дозування миючого засобу

Дозування прального засобу залежить від типу прання [в пральній машині або вручну] і від твердості води.

Залежно від твердості води для прання одягу ми використовуємо більше чи менше прального засобу. Це пояснюється різницею в їх продуктивності в мякій і жорсткій воді. Якщо в нашому домі вода жорстка, ми повинні використовувати трохи більше прального засобу,тому що частина засобу піде на пом’якшення води,а решта буде використовуватись для прання одягу. Тому зверніть увагу на використання кількості прального засобу для твердої води.

Температурний режим

Умови прання тих чи інших виробів залежать від характеристики тканини. Розглянемо при якому температурному режимі можна якісно і без побоювань відіпрати речі.

  • Бавовна, льон, сатин, або мішані тканини 40–95 градусів
  • Прання синтетичних тканин 60 градусів
  • Прання вовняних речей 30–40 градусів
  • Прання махрових виробів 40–60 градусів
  • Джинси прати на виворіт, при температурі 30–40 градусів

Розвішування білизни

Завершальним етапом процесу прання є його вивішування. Правильне виконання цієї процедури також дуже важливе для стану нашого одягу.

Сушіння речей після прання

  1. Струшування одягу перед тим, як вивісити, ослабить волокна і скоротить час сушіння. Крім того це полегшить подальше прасування
  2. Не вивішуйте барвисті тканини на сонці, щоб уникнути вицвітання. Коли нема змоги уникнути сонячних променів, вивертайте речі на виворіт
  3. Слідкуйте за застібками – якщо можливо, прикріпіть їх до невидимого місця на вашому одязі
  4. Будьте обережні з іржею на сушарках, плями від іржі дуже важко виводяться
  5. Зверніть увагу на джерела тепла в приміщенні (каміни,радіатори). Не сушіть білизну занадто близько, щоб не постраждали тонкі тканини

Технічне обслуговування пральної машини

Стан нашої пральної машини впливає на чистоту та гігієну прання.

  • Щоб тримати в чистоті пральну машину,ми повинні час від часу (кожні 6-8 тижнів) проводити так зване технічне обслуговування. Воно полягає в запуску машини з порожнім барабаном, використовуючи пральний засіб, при температурі 60-90 градусів. Забуваючи просту процедуру, ми можемо призвести до накопичення бактерій в середині барабана та утворення неприємного запаху. Все це впливає на якість нашого прання.
  • Періодично протирайте ущільнювач дверей машини ,вологою ганчіркою,щоб уникнути цвілі.
  • Дотримуйтесь правил дозування прального засобу,щоб уникнути його накопичення в ящику. Час від часу однак ми повинні вийняти його і ретельно промити гарячою водою. Якщо ящик швидко забруднюється залишками прального засобу,варто перевірити тиск води що подається в пральну машину,він може бути занадто малий.
  • Переконайтесь ,що шланг подачі води не має тріщин. У разі пошкодження його слід замінити.

 


Друк   E-mail

СleanLine

Перша громадська пральня у Львові з повним циклом обслуговування.

Ми самостійно заберомо у Вас брудні речі, а привеземо вже чистими та випрасуваними!